Spisu treści:

Jakie miejsca w całej historii konkursu zajmowała Rosja na Eurowizji?

Anonim

Po raz pierwszy zawody, zwane wówczas Grand Prix Eurowizji, odbyły się w 1956 roku w Szwajcarii. Rosja zaczęła brać udział w Eurowizji dopiero w 1994 roku. Przez cały ten czas udało im się wygrać tylko raz – w 2008 roku. A jak było w innych latach?

Image
Image

Zasady konkursu są następujące: Eurowizja składa się z dwóch półfinałów i finału. Każdy uczestniczący kraj ma krajowe jury, które przyznaje głosy uczestnikom. Następnie publiczność również głosuje. Nie możesz głosować na swój kraj.

1994 rok

Pierwszy udział Rosji w Eurowizji. Piosenkarka Judith wykonała kompozycję „Wieczny wędrowiec”, z którą zajęła 9. miejsce.

1995 rok

Philip Kirkorov reprezentował Rosję piosenką „Volcano Lullaby”. Artystce udało się zająć dopiero 17. miejsce.

1996 rok

W tym roku wszystkie kraje musiały przejść etap kwalifikacyjny. Jury wysłuchało kompozycji i wybrało tylko 22 piosenki, które powinny trafić do finału. Rosyjski wykonawca Andrei Kosinsky i jego piosenka „I am me” na tym etapie zajęli 26 miejsce, więc nie dotarł do finału konkursu.

1997 rok

Rosję reprezentowała Ałła Pugaczowa z kompozycją „Prima Donna”. W wyniku głosowania sędziów i widzów Pugaczowa zajęła 15 miejsce.

1998 rok

Rosja została pozbawiona prawa do udziału w Eurowizji z powodu słabego wyniku w zeszłym roku. Tatiana Ovsienko miała iść na konkurs z piosenką „My Sun”.

1999 rok

W 1998 roku Rosja odmówiła transmisji Eurowizji z powodu odmowy. W 1999 roku kraj został zawieszony w zawodach z powodu tego incydentu.

Image
Image

rok 2000

Przez dwa lata Rosja nie brała udziału w zawodach, ale wróciła do nich z triumfem, zajmując drugie miejsce. W tym roku kraj reprezentowała piosenkarka Alsou z piosenką „Solo”.

rok 2001

Grupa „Mumiy Troll” wystąpiła z Rosji z piosenką „Lady Alpine Blue”. Okazało się, że zajął dopiero 12. miejsce.

2002 rok

Grupa „Premier” z piosenką „Northern Girl” wystąpiła w finale Eurowizji i zdobyła 55 punktów. Wynik - 10. miejsce.

2003 rok

W tym roku Rosję reprezentowała popularna grupa t. A. T.u. z kompozycją „Nie wierz, nie bój się”. Kraj stał się głównym faworytem Eurowizji, ale zajął dopiero 3 miejsce. Przed upragnionym pierwszym 3 punkty nie wystarczały.

2004 rok

Kraj reprezentowała Julia Savicheva z piosenką „Believe Me”. Udało jej się zająć 11. miejsce.

2005 rok

W ogólnopolskim głosowaniu ustalono, że Natalia Podolska pojedzie na konkurs z piosenką „Nobody Hurt No One”. Zajęła 15 miejsce w finale Eurowizji.

2006 rok

Dima Bilan po raz pierwszy wzięła udział w Eurowizji z piosenką „Never Let You Go”. Zajął 2 miejsce.

2007 rok

Rosję reprezentowała grupa Serebro i ich piosenka „Song # 1. Wynik - 3 miejsce.

Image
Image

2008 rok

Triumf Rosji na Eurowizji. Dima Bilan po raz drugi poszła na konkurs, wybierając piosenkę „Believe”. Artysta otrzymał najwięcej głosów i zajął I miejsce.

rok 2009

W tym roku konkurs odbył się w Moskwie. Reprezentantką była Anastasia Prikhodko z piosenką „Mamo”, która w finale zajęła 11 miejsce.

2010 rok

Petr Nalich wystąpił z Rosji z piosenką „Lost and Forgotten”. Zajął 11. miejsce.

2011

Alexey Vorobyov z piosenką „Get You” został wewnętrznie wybrany jako uczestnik konkursu. W finale zajął szesnaste miejsce.

rok 2012

„Buranovskie babcie” reprezentowały Rosję piosenką „Party for Everybody”. W półfinale drużynie udało się zająć pierwsze miejsce, ale w finale trochę przegrały ze zwycięzcami. Zajęli tylko 2 miejsce.

rok 2013

Zwycięzca programu „Głos” Dina Garipova wzięła udział z Rosji z piosenką „What If”. Artysta zajął w finale 5 miejsce.

rok 2014

W konkursie wzięły udział siostry Anastasia i Maria Tolmachev. W finale zajęli 7 miejsce.

Image
Image

2015 rok

Polina Gagarina wystąpiła z Rosji z piosenką „A Million Voices”. W finale zdobyła 303 punkty i zajęła 2 miejsce.

2016 rok

W tym roku kraj reprezentował Sergey Lazarev z piosenką „You are the only one”. W finale zajął 3 miejsce.

2017 rok

Z Rosji Julia Samoilova miała wystąpić z piosenką „Flame Is Burning”. Piosenkarka miała jednak zakaz wjazdu na Ukrainę, która jest gospodarzem konkursu, z powodu jej koncertu w 2015 roku na Krymie.

2018 rok

Julia Samoilova nadal mogła wziąć udział w Eurowizji z piosenką „I Won't Break”, ale nie udało jej się dostać do finału.

2019 rok

Rosję ponownie reprezentował Siergiej Łazariew z piosenką „Krzyk”. W finale zajął 3 miejsce.

2020 rok

Rosję miała reprezentować grupa Little Big z piosenką „UNO”, ale z powodu pandemii konkurs został odwołany.

2021 rok

Piosenkarka Manizha zaprezentowała Rosji piosenkę „Russian Woman”. W rezultacie artysta zajął 9 miejsce.